Lis 5, 2017

Posted in Klub Książki Chrześcijańskiej

I Smolecki Spacer „Śladami Knillmana”

Dziś, w niedzielę 5 listopada, z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Smolca oraz Klubu Książki Chrześcijańskiej Siloe, odbył się I Smolecki Spacer „Śladami Knillmanna”, poświęcony historii Smolca. Przy pięknej, słonecznej pogodzie, po Mszy św. o godzinie 10.00, uczestnicy wyruszyli spod kościoła w Smolcu, by odkrywać dawne i niedawne dzieje naszej miejscowości, poznać historię najciekawszych obiektów oraz postaci: rycerzy, przedsiębiorców, duszpasterzy i fundatorów, którym siedemsetletni Smolec zawdzięcza swój obecny kształt. Spacer poprowadził znawca tematyki, współautor książki „Smolec wczoraj i dziś 1316-2016”, pan Sebastian Kotlarz. Wędrówka zakończyła się poczęstunkiem w kawiarence parafialnej Siloe, a uczestnicy spaceru mieli okazję zweryfikować swoją wiedzę w quizie historycznym. Zwycięzcy to pan Piotr Smolarek oraz pani Anna Kuczera.

Wersja do druku