Sty 19, 2018

Posted in Chór Smolec Cantans

Kolędy w wykonaniu zespołu „A Capriccio”

Kolędy w wykonaniu zespołu „A Capriccio”

21 stycznia br. w trakcie Mszy Świętej o godzinie 18.00 oraz po niej usłyszymy kolędy i pastorałki w wykonaniu Zespołu Wokalnego “A Capriccio”, który gościł już u nas 25 czerwca 2017 r. Będzie to dwudziesty piąty z cyklu koncertów “Smolec Organum”, organizowanych przez smolecką parafię i Chór “Smolec Cantans”.

Chór Kameralny „A Capriccio” został założony w 2011 r. przez dyrygenta Wojciecha  Magnuckiego, absolwenta Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W 2015 roku chór zmienił nazwę na Zespół Wokalny „A Capriccio”. Działa pod auspicjami Ślężańskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Sobótce. Śpiewają w nim mieszkańcy gmin otaczających górę Ślężę i Wrocław. Zgodnie z włoskim określeniem a capriccio, chórzyści wykonują utwory żartobliwie, kapryśnie, ze swobodną interpretacją bawiąc się wykonawstwem.

W repertuarze zespołu są pieśni świeckie i religijne, powstałe od średniowiecza do współczesności. Artyści śpiewają m.in. po angielsku, niemiecku, fińsku, rosyjsku, ukraińsku, hiszpańsku, francusku, łużycku, jidysz, w języku zulu oraz po polsku.

Koncert poprowadzi pan Sebastian Kotlarz. Dochód z niego będzie przeznaczony na remont smoleckich organów.

 

Wersja do druku