Cze 17, 2018

Posted in Chór Smolec Cantans

Zapraszamy na koncert!

Zapraszamy na koncert!

W niedzielę 1 lipca serdecznie zapraszamy na 30 koncert z cyklu koncertów charytatywnych na remont organów „Smolec Organum”. Gościmy wspaniały chór żeński „Canzona” pod dyrekcją Pani Pauliny Pycka. Chór działa przy Gminnym Ośrodku Kultury, Bibliotek i Sportu w Łagiewnikach. Zaśpiewają w czasie Mszy św. o godz 18.00, a po Mszy św. wykonają koncert. Po koncercie bedziemy zbierać dobrowolne ofiary na remont organów. Z góry serdecznie dziękujemy!!!

Chór Canzona jest chórem amatorskim, żeńskim. Dyrygentem jest Paulina Pycka. Chór został zawiązany 24 lata temu przy Gminnym Ośrodku Kultury Bibliotek i Sportu w Łagiewnikach. Początkowo skład był mieszany i liczba chórzystów przekraczała 40 osób. Od kilkunastu lat jest chórem żeńskim w skład którego wchodzą 23 kobiety. Działania chóru skupiają się na oprawie uroczystości kościelnych, patriotycznych i ludowych, na udziale w licznych konkursach i przeglądach chóralnych o randze lokalnej, ogólnopolskiej jak również międzynarodowej, dlatego repertuar chóru jest bogaty i różnorodny.
Chór reprezentuje Gminę Łagiewniki w wielu miejscach Polski i Europy, corocznie wyjeżdża na warsztaty i koncerty po kraju lub za granicę.

Wersja do druku