lis 12, 2018

Posted in Aktualności, Klub Książki Chrześcijańskiej

Święto Niepodległości w parafii smoleckiej!

Święto Niepodległości w parafii smoleckiej!

11 listopada cała Polska świętowała 100 – rocznicę odzyskania niepodległości. W naszej parafii modliliśmy się za ojczyznę i rządzących w trakcie wszystkich mszy świętych. Kawiarenka parafialna serwowała smoleckie rogale świętomarcińskie, z pieśniami patriotycznymi w tle. Członkowie Klubu Książki Chrześcijańskiej Siloe namawiali dzieci do nauki wierszyka „Kto ty jesteś – Polak mały”. O godz. 12.00, w ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, spora grupa smolczan odśpiewała w kawiarence hymn narodowy. Dla wielu był to bardzo podniosły i wzruszający moment tego świętowania.

11 listopada to również dzień urodzin naszego księdza Prałata. Księdzu Alfonsowi Jurkiewiczowi życzymy 150 lat w zdrowiu i błogosławieństwie i oczywiście powierzamy go w naszych modlitwach opiece Matki Najświętszej.Był bukiet od parafian i tort – pięknie ozdobiony żywymi kwiatami, tak jak pełen życia jest nasz zacny Jubilat!
W południe ksiądz Prałat uczestniczył w świątecznych uroczystościach gminnych, w trakcie których został wyróżniony pamiątkowym medalem – monetą, wybitą z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 

Hymn dla Niepodległej, 11.11.2018, godz. 12.00

Hymn dla NIepodległej, 11.11.2018 godz. 12.00

Opublikowany przez Siloe Smolec Niedziela, 11 listopada 2018

Rośnie nam chluba narodowa…:)

Dziękujemy Panu Andrzejowi i Antosiowi za tę próbkę patriotyzmu:)

Opublikowany przez Siloe Smolec Niedziela, 11 listopada 2018

Wersja do druku

Please follow and like us:
Pin Share