Cze 10, 2019

Posted in LSO, Ministranci, Parafialna Wspólnota Młodzieżowa, Schola dziecięca

12-13.06.2019 Góry Sowie

12-13.06.2019 Góry Sowie

Zapraszam na dwudniowy wyjazd w Góry Sowie 12-13.06.2019 r. Zbiórka na Dworcu w Smolcu w środę (12.06.2019) o 7:30! Wyjechalibyśmy o 7:58 i po dwóch przesiadkach bylibyśmy o 10:46 w Srebrnej Górze. Przy dobrym tempie na przełęczy pod twierdzą bylibyśmy o 11:05. Zwiedzenie twierdzy zostawiłbym raczej na inny czas (zajmuje 1:15h, kosztuje co najmniej 17zł (szkolny), trzeba trafić na odpowiednią godzinę i szczerze mówiąc, nie powala (wiem, bo byłem na początku kwietnia)). Przeszlibyśmy obok niej czerwonym szlakiem i idąc głównie nim przez 16km po 6-7 godzinach doszlibyśmy do PTTK Zygmuntówka, gdzie spędzilibyśmy noc. Nazajutrz poszlibyśmy chwilę niebieskim, a potem czerwonym szlakiem do Koziego Siodła, gdzie  skręcilibyśmy w prawo na zielony, którym doszlibyśmy do Rościszowa (8,2km, 2:30h) (możliwy jest wariant skręcenia w pewnym momencie na żółty, albo nieco później na czerwony). Dalej doszlibyśmy do Pieszyc (4,5km, 50min), skąd pojechalibyśmy autobusem do Dzierżoniowa, a stamtąd pociągiem na Dworzec PKP w Smolcu. Planowany czas zakończenia wycieczki to 20:36. Koszt bez zwiedzania twierdzy to około 100zł (szacunkowe rozliczenie kosztów). Wypełnioną zgodę potrzebuję do 19:30 we wtorek (11.06.2019), ale zgłoszenie przez Messengera lub maila muszę otrzymać najpóźniej we wtorek do 14:00! Wyjazd odbyłby się oczywiście tylko wtedy, gdy zgłosi się przynajmniej 10 chętnych.

Trzeba zabrać ze sobą suchy prowiant i picie na drogę, ponieważ obiadokolacja byłaby dopiero wieczorem w Zygmuntówce. Idąc szlakiem nie będziemy mieli żadnej okazji zaopatrzyć się w wodę czy cokolwiek do jedzenia. Oczywiście dobrze byłoby ze sobą zabrać:
podbitą legitymację szkolną
– dobry humor

– ręcznik i środki higieny osobistej
– dobre buty i może klapki pod prysznic
– coś przeciwdeszczowego
– latarkę (najlepsza czołówka)
– ubranie odpowiednie na Eucharystię
– osoby grające – instrument
– prosimy o pozostawienie cennych rzeczy w domu; w razie zgubienia, nie ponoszę za nie odpowiedzialności.

Uczestnik zobowiązany jest do:
– nieoddalania się od grupy bez zgody opiekunów
– zgłaszania opiekunom wszystkich niepokojących sytuacji (złego samopoczucia, rażącego naruszenia regulaminu przez innych uczestników wyjazdu)
– przestrzegania ciszy nocnej
– szanowania mienia schroniska oraz innych uczestników wyjazdu
– odnoszenia się do siebie z szacunkiem i bez używania wulgaryzmów.

Wersja do druku