sie 26, 2019

Posted in Aktualności, Pielgrzymki

Pielgrzymka do Lichenia

Pielgrzymka do Lichenia

24 sierpnia 2019 wczesnym rankiem spora grupa parafian (miejsc wolnych w autobusie nie było) udała się z księdzem Proboszczem do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski do Lichenia. Podróż upłynęła na modlitwie i śpiewie, ale słuchaliśmy także o ruchu Niewolników Maryi (za chwilę zaczynają się bowiem w naszej parafii rekolekcje, o których więcej tu: http://www.siloesmolec.pl/?cat=16). O godz. 10.00 uczestniczyliśmy we Mszy świętej przed cudownym obrazem – ofiarowaliśmy ją w intencji ks. Prałata i jak widać Matka Boża nie zwleka z wysłuchaniem próśb :). Modliliśmy się też za wszystkich parafian, powierzając nowy rok pracy duszpasterskiej Niepokalanej. Następnie zwiedzaliśmy sanktuarium z przemiłą panią przewodnik, a jest co oglądać: kościół św. Doroty, przepiękna Golgota, Kaplica Krzyża, a na samą bazylikę i pół dnia mogłoby okazać się za mało… Po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego przemieściliśmy się na popołudnie do Lasu Grąblińskiego, by tam przeżyć wyjątkową Drogę Krzyżową. Tempo spore, ale nikt nie narzekał. Wspaniały czas wspólnego pielgrzymowania dobiegł końca ok. godz. 20.00. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi za pomysł i super organizację całości. Obawiamy się, że kiedy te wszystkie dobre recenzje rozejdą się wśród parafian to na następną pielgrzymkę ks. Proboszcz będzie musiał zamówić dwa autokary:)

Wersja do druku

Please follow and like us:
Pin Share