Wrz 20, 2019

Posted in Aktualności, LSO, Ministranci, Parafialna Wspólnota Młodzieżowa

Spotkanie młodych – Ślęża 28.09.2019

Spotkanie młodych – Ślęża 28.09.2019

W górę serca – daj się odnaleźć

“W Górę Serca ” to coroczne spotkanie młodzieży archidiecezji wrocławskiej na Ślęży. Wspólne świętowanie i wejście w nowy rok szkolny, akademicki, duszpasterski.  Hasło tegorocznego spotkania: “Daj się odnaleźć” to zaproszenie do odkrywania siebie, sensu i pasji życia przez spotkanie ze Słowem. Przewodnikami w tej drodze będą dla nas Maryja i św. Stanisław Kostka. Na Ślęży spotkamy się także z braćmi i wolontariuszami z Taizé. Razem z nimi rozpoczniemy przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych Taizé we Wrocławiu.

“W Górę Serca – daj się odnaleźć” to pierwsze z trzech dużych spotkań gromadzących młodych naszej diecezji. Kolejne to ESM Taizé (28.12.19. – 1.01.20, Wrocław) oraz “Wstań” (4 kwietnia – Niedziela Palmowa, Ostrów Tumski). Każde będzie okazją do słuchania Słowa i odkrywania własnej tożsamości.

Do zobaczenia na Ślęży! 

Program:

9:30 – wspólne wejście z przełęczy Tąpadła żółtym szlakiem na szczyt Ślęży; (procesja z obrazem Matki Bożej Adorującej oraz relikwiami św. Stanisława Kostki);
11:00 – powitanie młodych,  integracja, okazja do spowiedzi w Strefie Miłosierdzia,
12:00 – modlitwa Anioł Pański, bezpośrednio po niej Eucharystia,
13:15 – poczęstunek,
14:00 – świadectwo braci i wolontariuszy z Taize; grupy dzielenia,
15:15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, uwielbienie w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu,
16:30 – błogosławieństwo na zakończenie spotkania.

Chętnych proszę o wypełnienie zgody i dostarczenie jej do ks. proboszcza do 26.09.2019 r.

Wersja do druku