Lut 6, 2020

Posted in Aktualności, Schola dziecięca

IV Parafialny Bal Charytatywny – Dziękujemy !

IV Parafialny Bal Charytatywny – Dziękujemy !

Dnia 1 lutego 2020r. w Hotelu Terminal we Wrocławiu odbył się IV Parafialny Bal Charytatywny. Wspaniale bawiło się niemal 180 osób, a wiele z nich zeszło z parkietu o godzinie czwartej rano. Dzięki Wodzirejowi, Panu Mirosławowi Jaworowskiemu z Opola, po raz kolejny doświadczyliśmy wyjątkowej formy prowadzenia zabaw tanecznych. Mirku, bardzo dziękujemy za Twój profesjonalizm i niezwykłą umiejętność integrowania ludzi.

Cieszy nas ogromnie fakt, iż od pierwszej edycji balu spotykamy się z ogromną serdecznością ze strony zarówno parafian, jak i wielu firm i instytucji, które wspierają nas poprzez różnorakie działania. Tegorocznym celem zbiórki finansowej podczas balu było zgromadzenie środków na renowację tarcz zegarowych na wieży naszej świątyni. Ich odrestaurowanie doskonale wpisze się w planowany remont dachu i będzie stanowić uzupełnienie renowacji naszego zabytkowego kościoła. 

Z całego serca dziękujemy tegorocznym sponsorom, do których należą: Archidiecezja Wrocławska, Gmina Kąty Wrocławskie, Cukiernia Ale Ciacho, Beata Merło Fotografia, BudWellBruk Usługi Budowlane, Restauracja Ceglany Dom, Edyta Szymańska Salon Kosmetyczny Słoneczny Blask, Serwis Maszyn Ekojar, Fabryka Słodyczy Magnat, Factory Fitness, Fashion mode & Hairstyle- Smolec, Firma Solana Wellness & Spa, Gadget Master, Piekarnia Harnaś, Hotel Terminal, K2 Kosmetyki Samochodowe, Keczmer Auto-Centrum, Drukarnia Cyfrowa Kopland, Klub Tańca Malwiny Pietrzyk Nowak, Kuryś Ubezpieczenia, Gospodarstwo produkcyjne Kozio-Lek, Leroy Merlin, Maciejowy Sad, Manufaktura Słodyczy DOTI, Omega Sport, Kwiaciarnia Pączek Róży, Papiernia Smolec, Pasieka Smolecka, Przychodnia Twój Lekarz, Restauracja Il Basilico, Restauracja Piławski Dwór, Firma Retromagnetycznie, Salon Fryzur Wrocław, April Studio Kosmetyczne, Gabinet Kosmetyczny Michelle, Salon Kosmetyczny Stokrotka, Restauracja San Lorenzo, Portal Smolec24, Chór Smolec Cantans, Klub Książki Katolickiej Siloe, Firma Wisport, Food Truck Wypaśnik Wrocław.

Bardzo nam miło, iż obok firm i instytucji naszą inicjatywę wspierają osoby indywidualne, które coraz liczniej przekazują cenne przedmioty do aukcji i loterii. Do tegorocznych darczyńców indywidualnych należą: ks. Proboszcz Jarosław Witoszyński, ks. Krzysztof Pełech, Katarzyna Łapińska – Szymańska, Piotr Sobko, Anna i Tomasz Soróbka, Magdalena i Jacek Konopko, Anna i Grzegorz Stasik, Antonina Urbanowicz, Urszula Cieślik, Ewa Gieysztor, Justyna Urban-Malina oraz wiele osób, które pozostają jako darczyńcy anonimowi.

Serdecznie dziękujemy Hotelowi Terminal, z którym współpraca na etapie przygotowawczym, jak i finalnym, układała się wzorowo, a pięknie podane dania zaspokoiły nie tylko wrażenia wzrokowe, ale też smakowe.

W tym roku niespodzianką muzyczną był występ Karoliny Lipskiej z zespołem w składzie: Kacper Mikołajuk – saksofon, Szymon Justyński – bas, Paweł Nienadowski – perkusja, Wojtek Konopko – instrumenty klawiszowe, który swoim mocnym i energetycznym brzmieniem zachwycił uczestników balu. Serdecznie Wam dziękujemy.

Justyna Urban-MalinaMonika Wielgus oraz ks. Grzegorz Pazdro  przygotowali obszerną fotorelację z balu, która dostępna jest na stronie Balu, na Facebooku. Bardzo dziękujemy. 

Wyrazy naszej wdzięczności kierujemy do osób, które zadbały o cukiernicze wypełnienie balowego menu, tj. Annie Baczewskiej, Edycie Berghauzen, Annie Ciesielskiej, Annie Krawczyszyn-Kotwica, Joannie Młyńczyk, Krystynie Osińskiej oraz Marzenie Płatek.

Podczas balu miła niespodzianka spotkała również zaangażowanego od lat na rzecz Smolca i smolczan, Mieczysława Trzicńskiego. Redakcja portalu Smolec24  wręczyła mu bowiem nagrodę

Fot. Justyna Urban-Malina

Fot. Justyna Urban-Malina

PRZYJACIEL SMOLCA, przyznawaną osobom spoza Smolca, które jednak w Smolcu i dla Smolca w sposób ponadprzeciętny działają i się angażują.

 

 

 

 

 

Ubiegłoroczny pomysł, aby zorganizować gościom bezpieczny powrót do domu spotkał się z dużą aprobatą, dlatego w tym roku, firmy Omega Sport oraz Wisport, wsparły nas w tym zakresie bezpłatnie użyczając swoje samochody. Serdecznie dziękujemy sponsorom oraz kierowcom Pawłowi Kostrzewie i Pawłowi Topolskiemu, którzy kursowali między hotelem a Smolcem do zakończenia imprezy.

Dziękujemy Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Smolcu za wypożyczenie sztalug, na których prezentowane były obrazy oraz białych strojów dla naszych młodych aniołów, które obdarowały gości drobnym upominkiem. I oczywiście dziękujemy aniołom, którymi były nasze dzieci – za chęć pomocy i Ich obecność w późnych godzinach nocnych.

Przed nami ostatnie prace podsumowujące – zarówno podziękowania, jak i finansowe podliczenie uzyskanych środków i poniesionych kosztów. Z naszych wstępnych kalkulacji wynika, że na remont tarcz zegarowych na kościelnej wieży przekażemy kwotę około  27 tysięcy złotych.

Lista sponsorów, darczyńców indywidualnych oraz osób, które chcą nam w różnoraki sposób pomóc, stale się zwiększa, co motywuje nas nie tylko do podejmowania wysiłku na rzecz wspierania prac remontowych w naszym kościele, ale także do budowania wspólnoty ludzi, dla których bycie blisko Kościoła jest istotne. Jest nam niezwykle miło, że Parafialny Bal Charytatywny stał się okazją do poznawania nowych ludzi i zacieśniania lokalnej integracji.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za wspaniały wieczór oraz hojne serca i oczywiście zapraszamy na V Parafialny Bal Charytatywny, o którym już myślimy. 

Organizatorzy:

Małgorzata i Wojciech Osińscy

Anna i Tomasz Soróbka

Piotr Ściegienko

Małgorzata i Mieczysław Trzcińscy


 

Fotorelacja z IV Parafialnego Balu Charytatywnego

 


Napisali o nas nasi partnerzy medialni:

Wrocławski Gość Niedzielny.

 

 

 

Lokalny portal Smolec.24

 

Wersja do druku