lut 11, 2020

Posted in Remont kościoła

Remont dachu!!! Zaczynamy!!!

Remont dachu!!! Zaczynamy!!!

Drodzy Parafianie, rozpoczynamy najważniejszą inwestycję w powojennej historii kościoła w Smolcu!!! Liczymy na Wasze zaangażowanie i wsparcie, nie tylko finansowe, ale również organizacyjne i modlitewne!

 

Co wydarzyło się do tej pory?

 

Firma „Creoproject” wykonała projekt remontu dachu naszego kościoła. W styczniu 2020 r. uzyskaliśmy pozwolenia od Urzędu Konserwatora Zabytków i Starostwa Powiatowego we Wrocławiu na rozpoczęcie remontu. Do końca marca zostanie wyłoniona firma budowlana, która wykona zadanie. Remont planujemy rozpocząć w końcówce czerwca, potrwa on do końca grudnia. Na półtora miesiąca kościół będzie zamknięty, najprawdopodobniej w miesiącach wakacyjnych. W tym czasie Msze św. będą odprawiane w kaplicy cmentarnej na nowym cmentarzu. Ślubów w czasie zamknięcia kościoła będziemy udzielać w kościele w Sadkowie lub w Jaszkotlu.

 

Koszt remonty dachu to suma 1 milion, 400 tysięcy złotych – jest to cena wysoce orientacyjna. Na koncie remontu dachu jest około 500 000 złotych; Gmina Kąty Wrocławskie udzieli nam wsparcia w wysokości 100 000 zł.

Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w dzieło remontu dachu naszej Świątyni. Darowiznę na remont kościoła można odliczyć od podatku dochodowego. W rozliczeniu podatku dochodowego (PIT) podatnik może odliczyć wydatki z tytułu darowizn na rzecz organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego w ramach limitu 6% dochodu.

Odliczyć można darowizny m.in. na:

Ustawa przewiduje górny limit możliwych odliczeń. Odliczyć można nawet 100% przekazanej kwoty, trzeba jednak pamiętać, że wysokość odliczenia nie może przekroczyć 6% uzyskanego dochodu. Limit dotyczy łącznej kwoty darowizn dokonanych na wskazany powyżej cel. Oznacza to, że w takiej sytuacji należy w pierwszej kolejności zsumować wartość przekazanych darowizn, a następnie sprawdzić, czy nie przekraczają 6% uzyskanego dochodu.

(Podstawa prawna: ustawy o PIT – art. 26 ust. 1 pkt 9b)

Wpłaty najlepiej  dokonywać przelewem na konto parafii, z adnotacją „darowizna na kościół”. Dokument przelewu jest dowodem dokonania darowizny.

Środki można wpłacać na konto utworzone tylko do wpłat na remont dachu: Rzymskokatolicka Parafia w Smolcu, Bank Spółdzielczy w Kątach Wrocławskich
nr konta: 94 9574 0005 2001 0005 9789 0102

Zachęcamy również do włączenia się w dzieło modlitewnego wsparcia naszego wspólnego przedsięwzięcia. Przed rozpoczęciem inwestycji i podczas jej trwania będą odprawiane Msze św. w intencji pomyślnego zakończenia remontu. Pierwsza taka Msza zostanie odprawiona w niedzielę 23 lutego o godzinie 10.00. Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości i zaangażowania :).

 

parafia2

 

 

 

parafia1

 

 

Wersja do druku
Please follow and like us:
Pin Share