Wrz 23, 2020

Posted in Bierzmowanie

Bierzmowanie 2020 – II rok przygotowań

Bierzmowanie 2020 – II rok przygotowań

Kiedy Apostołowie w Jerozolimie dowiedzieli się, że Samaria przyjęła słowo Boże, wysłali do niej Piotra i Jana, którzy przyszli i modlili się za nich, aby mogli otrzymać Ducha Świętego. Bo na żadnego z nich jeszcze nie zstąpił. Byli jedynie ochrzczeni w imię Pana Jezusa. Wtedy więc wkładali [Apostołowie] na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego. (Dz 8, 14-17)

Sakramentu bierzmowania w naszej parafii udzieli ks. bp. Jacek Kiciński 10.10.2020 o godz. 10:00 w parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu na Nowym Dworze (54-438 Wrocław, ul. Nowodworska 64). Warunki jego przyjęcia dla młodzieży, która się do niego przygotowywała począwszy od jesieni 2018 roku są następujące:

 • Zdrowie samego kandydata i osób towarzyszących, w tym świadka sakramentu bierzmowania (chodzi o podjęcie wszelkich środków by uniknąć skutków pandemii)
 • Dostarczenie najpóźniej do niedzieli 27.09.2020 zaświadczenia o chrzcie
 • Dostarczenie najpóźniej do 6 października zaświadczenia, że wybrana przez kandydata osoba może być świadkiem bierzmowania (takie zaświadczenie potencjalny świadek musi osobiście uzyskać od proboszcza swojej parafii). Przypominam, że świadek musi spełniać warunki:
  • bierzmowany, ukończone 16 lat
  • przyjmuje sakramenty (spowiedź, Komunia św.), nie jest w związku niesakramentalnym
  • nie jest w karach kościelnych
  • nie jest rodzicem kandydata
 • Udział w spotkaniach przygotowujących do liturgii, które odbędą się:
  • 06.10.2020 o 19:00 w kaplicy na nowym cmentarzu w Smolcu
  • 08.10.2020 o 19:15 w kościele p.w. Opatrzności Bożej we Wrocławiu na Nowym Dworze
 • Rozmowa z ks. Grzegorzem Pazdro (zwykle 10 min) po wcześniejszym umówieniu się np. przez Messengera, najpóźniej do 05.10.2020 r. Proszę tego nie odkładać, bo można nie zdążyć (np. nie będzie mnie w Smolcu 28-30.09.2020), a wtedy przełożymy bierzmowanie dla takiej osoby na wiosnę.
 • Jeżeli ktoś chce wybrać sobie na bierzmowanie imię inne niż chrzcielne, powinien dostarczyć mi kartkę, najlepiej do 27 września, a absolutnie najpóźniej do 6 października, która zawiera:
  • imię świętego, którego chce wybrać
  • jego krótką charakterystykę (kim był, ze zwróceniem uwagi na to, co dla Ciebie ważne)
  • uzasadnienie, dlaczego tego świętego obierasz sobie za patrona
  • Jeśli takiej kartki nie otrzymam, dam imię chrzcielne. Gdyby imię chrzcielne nie było imieniem świętego, sam wybiorę imię!

 

UWAGA!!! Zapraszam na spotkanie rodziców kandydatów 05.10.2020 r. o 19:00 do kaplicy na nowym cmentarzu w Smolcu.

Ustalenia na spotkaniu rodziców:

 • Ponieważ część rodziców chce mieć pamiątkowe zdjęcia, dwie mamy, i tylko one, będą je robiły podczas udzielania sakramentu bierzmowania. Proszę o pobranie stosownego oświadczenia, które podpisane przez rodziców proszę przekazać ks. Grzegorzowi, najlepiej na próbie. Dostęp do zdjęć będą mieli tylko Ci rodzice, którzy przekażą podpisane oświadczenie.
 • Istnieje uzasadniona obawa, że wobec tego iż wszyscy będą w maseczkach, na zdjęciach niewiele będzie widać. Dlatego pan Andrzej Radański zaproponował, że zakupi przyłbice z szarym filcem dla osób, które się do niego po nie zgłoszą, ale trzeba to zrobić szybko: do 12:30 we wtorek (6 października) na nr telefonu: 607-251-809. Taka przyłbica ma kosztować 8 zł. Pieniądze za nie będzie można wpłacać po próbach.
Wersja do druku