Wrz 26, 2020

Posted in Aktualności

Modlitwa kanonami w pierwszy piątek miesiąca

Modlitwa kanonami w pierwszy piątek miesiąca

W naszej Parafii powstała nowa inicjatywa muzyczno-modlitewna.

Od kilku miesięcy w pierwszy piątek miesiąca zaraz po pierwszopiątkowej Mszy Św. odbywa się modlitwa połączona ze wspólnym śpiewaniem kanonów. Muzyka ta sprzyja wyciszeniu i skupieniu na modlitwie i rozważaniu Słowa Bożego. Modlitwa trwa do około 50 minut i obejmuje wspólne śpiewy kanonów, czytanie Słowa Bożego, modlitwę psalmami oraz chwilę modlitwy indywidualnej w ciszy.

Bardzo zachęcamy wszystkich do udziału. Piątkowe wieczory po tygodniu wytężonej pracy są doskonałym momentem na wyciszenie i modlitwę. Proponujemy wspólną modlitwę i wspólne śpiewy na chwałę Boga w pierwszy piątek każdego miesiąca.

Ostatnio do zespołu prowadzącego śpiew dołączyły nowe osoby, które pięknie śpiewają. Część z nich to nasi parafianie, jest zapał i chęć prowadzenia tych śpiewów, są wspaniali muzycy, ale, mówiąc otwarcie, potrzebujemy też motywacji – czyli Państwa obecności i wspólnej modlitwy w pierwsze piątki miesiąca.

Dlatego też serdecznie zachęcamy każdego do poświęcenia godziny na wspólną modlitwę i śpiew w najbliższy pierwszy piątek 2 października zaraz po wieczornej Mszy Św. czyli około godziny 18.50.

4 września 2020

Wersja do druku