Paź 2, 2020

Posted in Aktualności, Bierzmowanie

Bierzmowanie 2021 – II rok przygotowań

Informacje dla kandydatów do bierzmowania rozpoczynających II rok przygotowań:

• Ponieważ żyjemy w czasie pandemii i chcemy zachować zasady bezpieczeństwa dlatego:
    • na wszystkie spotkania przychodzimy tylko zdrowi
    • podczas spotkań używamy maseczek i dezynfekatorów

• Głównym elementem przygotowań II roku i warunkiem przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii jest uczestnictwo w Kursie Alpha dla młodzieży. Takie zobowiązanie zawierała deklaracja, którą podpisaliście: „systematycznie uczestniczyć w spotkaniach w grupach wyznaczonych przez osobę odpowiedzialną za przygotowanie do Bierzmowania oraz wziąć udział w kursie i weekendowym wyjeździe Alpha”. Jeśli jednak stan epidemii coś zmienia, jestem skłonny podpisać zgodę na przygotowanie w innej parafii.
  • Kurs Alpha składa się z 12 spotkań oraz Weekendu Alpha, o którego terminie powiadomię Was w najbliższym czasie.
    • spotkania będą odbywały się po niedzielnych wieczornych Mszach świętych, a więc około 19:00, w świetlicy wiejskiej w Smolcu i będą trwały około 80 minut
    • pierwsze spotkanie odbędzie się 4.10.2020
    • proszę koniecznie zabierać ze sobą zmienne obuwie!!!
    • proszę także na pierwsze spotkanie przynieść ze sobą książeczki, w których zbieraliście podpisy dotyczące Waszego uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych i nabożeństwach.
  •  Proszę także, najlepiej do piątku wieczorem, napisać do mnie maila, z tytułem: „Bierzmowanie 2021”, zawierającego Twoją odpowiedź na 2 pytania:

• Czy byłeś/aś ochrzczony/a w Smolcu? Jeśli tak, napisz kiedy.
    • Czy posiadasz konto na Facebooku? Jeśli tak, to przynajmniej na okres przygotowania zaproś mnie do znajomych (potem możesz mnie usunąć) i napisz coś do mnie. Utworzę grupę, która będzie głównym kanałem komunikacji elektronicznej między mną a Wami.
  • Jeśli nie byłeś/aś chrzczony/a w Smolcu, proszę dostarcz mi zaświadczenie o swoim chrzcie najpóźniej do 15 listopada.
  • Podczas sakramentu bierzmowania można przyjąć wybrane przez siebie imię jakiegoś świętego albo świętej. Do 15 listopada oczekuję na zgłoszenia takich imion w postaci krótkiej charakterystyki świętego/świętej (ogranicz się do tego, co Ciebie w nim bądź w niej poruszyło lub zachwyciło) oraz uzasadnienia swojego wyboru. Jeśli takiego zgłoszenia nie otrzymam, przyjmę, że imieniem z bierzmowania będzie Twoje pierwsze imię chrzcielne.
  • Poszukajcie kogoś w swoim otoczeniu, kogo chcecie wybrać na świadka bierzmowania. Bliżej terminu bierzmowania poproszę Was o dostarczenie mi zaświadczenia, że dana osoba może pełnić rolę takiego świadka. Potencjalny świadek uzyskuje je w parafii swojego zamieszkania. Musi przy tym spełniać takie warunki jak chrzestny:
    • być bierzmowany, mieć ukończone 16 lat
    • przyjmować sakramenty (spowiedź, Eucharystia), nie być w związku niesakramentalnym
    • nie być w karach kościelnych
    • nie może to być rodzic.