Paź 2, 2020

Posted in Aktualności, Bierzmowanie

Bierzmowanie 2021 – II rok przygotowań

Bierzmowanie 2021 – II rok przygotowań

Informacje dla kandydatów do bierzmowania rozpoczynających II rok przygotowań:

 • Ponieważ żyjemy w czasie pandemii i chcemy zachować zasady bezpieczeństwa dlatego:
  • na wszystkie spotkania przychodzimy tylko zdrowi
  • podczas spotkań używamy maseczek i dezynfekatorów

 

 • Głównym elementem przygotowań II roku i warunkiem przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii jest uczestnictwo w Kursie Alpha dla młodzieży. Takie zobowiązanie zawierała deklaracja, którą podpisaliście: „systematycznie uczestniczyć w spotkaniach w grupach wyznaczonych przez osobę odpowiedzialną za przygotowanie do Bierzmowania oraz wziąć udział w kursie i weekendowym wyjeździe Alpha”. Jeśli jednak stan epidemii coś zmienia, jestem skłonny podpisać zgodę na przygotowanie w innej parafii.
 • Kurs Alpha składa się z 12 spotkań oraz Weekendu Alpha, o którego terminie powiadomię Was w najbliższym czasie.
  • spotkania będą odbywały się po niedzielnych wieczornych Mszach świętych, a więc około 19:00, w świetlicy wiejskiej w Smolcu i będą trwały około 80 minut
  • pierwsze spotkanie odbędzie się 4.10.2020
  • proszę koniecznie zabierać ze sobą zmienne obuwie!!!
  • proszę także na pierwsze spotkanie przynieść ze sobą książeczki, w których zbieraliście podpisy dotyczące Waszego uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych i nabożeństwach.
 •  Proszę także, najlepiej do piątku wieczorem, napisać do mnie maila, z tytułem: „Bierzmowanie 2021”, zawierającego Twoją odpowiedź na 2 pytania:

  • Czy byłeś/aś ochrzczony/a w Smolcu? Jeśli tak, napisz kiedy.
  • Czy posiadasz konto na Facebooku? Jeśli tak, to przynajmniej na okres przygotowania zaproś mnie do znajomych (potem możesz mnie usunąć) i napisz coś do mnie. Utworzę grupę, która będzie głównym kanałem komunikacji elektronicznej między mną a Wami.
 • Jeśli nie byłeś/aś chrzczony/a w Smolcu, proszę dostarcz mi zaświadczenie o swoim chrzcie najpóźniej do 15 listopada.
 • Podczas sakramentu bierzmowania można przyjąć wybrane przez siebie imię jakiegoś świętego albo świętej. Do 15 listopada oczekuję na zgłoszenia takich imion w postaci krótkiej charakterystyki świętego/świętej (ogranicz się do tego, co Ciebie w nim bądź w niej poruszyło lub zachwyciło) oraz uzasadnienia swojego wyboru. Jeśli takiego zgłoszenia nie otrzymam, przyjmę, że imieniem z bierzmowania będzie Twoje pierwsze imię chrzcielne.
 • Poszukajcie kogoś w swoim otoczeniu, kogo chcecie wybrać na świadka bierzmowania. Bliżej terminu bierzmowania poproszę Was o dostarczenie mi zaświadczenia, że dana osoba może pełnić rolę takiego świadka. Potencjalny świadek uzyskuje je w parafii swojego zamieszkania. Musi przy tym spełniać takie warunki jak chrzestny:
  • być bierzmowany, mieć ukończone 16 lat
  • przyjmować sakramenty (spowiedź, Eucharystia), nie być w związku niesakramentalnym
  • nie być w karach kościelnych
  • nie może to być rodzic.
Wersja do druku