Maj 1, 2021

Posted in Aktualności

Nabożeństwa fatimskie

Nabożeństwa fatimskie

W czwartek 13 maja zapraszamy wszystkich wiernych na pierwsze w naszej parafii nabożeństwo fatimskie. To nabożeństwo nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie. Jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Pierwsze objawienie Matki Najświętszej dokonało się 13 maja 1917 r. Cudowna Pani powiedziała dzieciom:„Nie bójcie się, nic złego wam nie zrobię. Jestem z Nieba. Chcę was prosić, abyście tu przychodziły co miesiąc o tej samej porze. W październiku powiem wam, kim jestem i czego od was pragnę. Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby wyprosić pokój dla świata”. Nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, później odmówimy różaniec, a zakończymy procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na tę procesję prosimy zabrać świece.

Wersja do druku