wrz. 7, 2021

Posted in Aktualności

Akt oddania Parafii w Macierzyńską Niewolę Matki Kościoła – 8 września

Akt oddania Parafii w Macierzyńską Niewolę Matki Kościoła – 8 września
Drodzy Parafianie!
Tegoroczne obchody odpustowe w naszej parafii będą miały szczególny charakter. 8 września, po mszy świętej o godz. 18.00, przed Najświętszym Sakramentem i obrazem naszej Jasnogórskiej Pani, odnowimy „Akt oddania Parafii w Macierzyńską Niewolę Matki Kościoła”. Akt ten został złożony przez naszych poprzedników, z ks. Łukaszem Makolądrą na czele, w dniu 8 grudnia 1965 roku. Wówczas to cała smolecka społeczność zawierzyła naszą parafię opiece Maryi, przygotowując się do tego aktu w dziewięcioletniej nowennie milenijnej.
My prosimy o zaledwie dziewięć dni łączności modlitewnej w tej intencji. Na profilu facebookowym Siloe Smolec będziemy inicjować taką modlitwę każdego dnia, począwszy od 30 sierpnia. Osoby, które nie są aktywne w Internecie, prosimy o łączność modlitewną według własnego pomysłu, z uwzględnieniem modlitwy „Pod Twoją obronę”. Będziemy też modlić się wspólnie  na chwilę przed rozpoczęciem mszy świętych codziennych. Ofiarujmy też różne umartwienia, posty, obecność na mszach świętych, dobre uczynki oraz przyjmowane z pokorą cierpienia w tej intencji, by Najświętsza Maryja Panna objęła swoją opieką wszystkie rodziny naszej parafii, naszych kapłanów, dzieci, młodzież, seniorów, przedsiębiorców, wszystkie wspólnoty i formacje muzyczne, działające tu na chwałę Bożą… Powierzmy Jej wszystkie osoby, które modlą się w naszej świątyni, złóżmy ten akt oddania w naszych rodzinach (opublikujemy jego tekst pod koniec nowenny). Na mszę świętą w dniu 8 września przynieśmy świece i spisane na karteczkach nasze osobiste zobowiązania (nie ma konieczności podpisania) – złożymy je na ołtarzu w uroczystej procesji z darami.
Nasi rodzice i dziadkowie, mieszkańcy Smolca i okolic, zawierzyli się Niepokalanej Matce w czasach, gdy o nadzieję było tak trudno, uwierzmy i my w to, że Bóg jest większy od wszelkich trudności, od wszelkiego zła, które naokoło nas butnie podnosi głowę. Jak w Kanie Galilejskiej poprośmy Ją o pomoc i powiedzmy Jej, że my – obecni parafianie Smolca, Mokronosu, Krzeptowa i Rybnicy – też pragniemy powierzyć nas i naszą parafię Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Macierzyńską Niewolę Matki Kościoła.
8.09.2021 godz. 18.00
Wspólnota Oddanych Maryi Siloe Smolec
Wersja do druku