paź 30, 2021

Posted in Wspólnota Kręgu Biblijnego

Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego

Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego

W najbliższy piątek 5 listopada, po wieczornej Mszy św,zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego, podczas którego będziemy czytali i rozważali rozdziały 9 i 10 Ewangelii według św.Marka. To część Ewangelii w której Jezus krok po kroku przygotowuje uczniów na swoją śmierć, trzykrotnie zapowiadając nadchodzącą mękę i zmartwychwstanie. „Oni jednak nie rozumieli tych słów, a bali się go zapytać” – mówi Ewangelista (Mk 9,32) Gdy patrzymy z naszej perspektywy, trudno nam zrozumieć, jak bardzo szokująca była dla uczniów idea Mesjasza, który cierpi i doznaje poniżenia. Jezus jednak cierpliwie dalej tłumaczy nadchodzące wydarzenia i jednocześnie mówi o radykalnych i bardzo konkretnych wymaganiach wynikających z bycia jego uczniem: o nierozerwalności małżeństwa, o wychowaniu dzieci, o prowadzeniu interesów czy o posiadaniu majątku. Uczy apostołów, a wraz z nimi i nas, całkowicie odmiennego niż nasze – Bożego myślenia… Czy chcemy je poznawać?

Wersja do druku

Please follow and like us:
Pin Share