maj 14, 2022

Posted in Info

Modlitwa kanonami Taizé

Modlitwa kanonami Taizé

W najbliższy piątek 2o maja po wieczornej Mszy św. zapraszamy na modlitwę w duchu Taizé, którą poprowadzi zespół Laudate Dominum. Modlitwa trwa niecałą godzinę.

Modlitwa rozpoczyna się śpiewem kanonów i uwielbieniem Boga. Następnie modlimy się wybranym psalmem wznosząc radosne Alleluja pomiędzy zwrotkami. Potem odczytywany jest fragment z Pisma Świetego. Po odśpiewaniu kolejnego kanonu następuje czas kilku minut na indywidualną modlitwę w ciszy. Wtedy też każdy może indywidualne rozważać odczytane wcześniej Słowo Boże. Po kolejnym uwielbieniu Boga śpiewem przechodzimy do śpiewu Kyrie Eleison i w przygotowanych wezwaniach pokornie polecamy Bogu wszystkie nasze prośby. Następnie odmawiamy wspólnie modlitwę „Ojcze nasz”, po niej następuje krótka modlitwa końcowa i pieśni głoszące uwielbienie Boga. Zapraszamy wszystkich do aktywnego włączenia się w modlitwę i uwielbienia Pana Boga śpiewem.
Wersja do druku