maj 8, 2022

Posted in Aktualności, Schola dziecięca

Schola dziecięca obchodzi jubileusz 10-lecia!

Schola dziecięca obchodzi jubileusz 10-lecia!

W Niedzielę Dobrego Pasterza, 8 maja 2022 r., została odprawiona Msz św. dziękczynna w intencji naszej scholii dziecięcej z okazji pięknego jubileuszu dziesięciolecia.

W 2012 nasz parafianin, Pan Mieczysław Trzciński, zaproponował ówczesnemu proboszczowi ks. Andrzejowi utworzenie dziecięcej formacji muzycznej, na wzór takiej, którą pamiętał jeszcze ze swojej rodzinnej parafii w Złotoryi, a później którą wraz ze swoją kilkuletnią wtedy córką podziwiał we wrocławskim kościele pw. św. Klemensa Dworzaka. Bardzo chciał, żeby to radosne wielbienie Boga przez dzieci rozbrzmiewało również w smoleckiej świątyni. Inicjatywa zyskała aprobatę proboszcza, a dzięki wsparciu rodziców oraz ogromnemu zaangażowaniu dzieci, a przede wszystkim samego autora pomysłu udało się ją z dużym powodzeniem zrealizować. W repertuarze scholii jest obecnie aż 150 utworów,  a jak przyznał Pan Mieczysław przez dziesięć lat działalności scholii przez jej szeregi przewinęło się blisko 70 osób! Część z nich jest już lub będzie wkrótce dorosła.  Dzięki doświadczeniom wyniesionym ze scholii dziecięcej część jej byłych członków zasiliła szeregi młodzieżowego Scholca.

Pan Mieczysław dziękując Bogu za swoje talenty zwrócił się z wdzięcznością również do księży proboszczów, z którymi miał okazję współpracować, organistów, rodziców i samych dzieci.
Podczas dzisiejszej Mszy św. nowi członkowie zostali uroczyście włączeni do liturgicznej służby scholii parafialnej poprzez złożenie przyrzeczenia, a ceremonię dopełnił ks. proboszcz nakładając krzyże im na szyję.

Serdecznie gratulujemy Panu Mieczysławowi i całej scholii tak zacnego jubileuszu, dziękując jednocześnie za lata pracy i wspólnego  wysiłku, by podczas coniedzielnej Mszy rozbrzmiewały dziecięce głosy na Chwałę Boga. Oby kolejne lata mijały równie śpiewająco i nigdy nie brakowało chętnych do tej pięknej służby.

Wersja do druku