lut 18, 2024

Posted in Aktualności

VI Parafialny Bal Karnawałowy. Dziękujemy!

VI Parafialny Bal Karnawałowy. Dziękujemy!

Z przyjemnością pragniemy podzielić się z Państwem krótkim podsumowaniem VI Parafialnego Balu Karnawałowego, który odbył się w dniu  10 lutego 2024 roku.

Bilety rozeszły się w błyskawicznym tempie a organizatorzy byli zmuszeni zamknąć listę gości tuż po Nowym Roku. W rezultacie w sali Pionier w Hotelu Terminal bawiło się tego dnia 170 osób. Wśród gości nie zabrakło ks. Proboszcza Jarosława Witoszyńskiego, ks. Wojciecha Antosika oraz ks. Marcina Jakimowa.

Tematem przewodnim tegorocznego Balu była miłość i małżeństwo a motywy z nimi związane wiele razy przewijały się podczas całego wieczoru. Bal rozpoczął się od odczytania “Hymnu o miłości”  z Listu do Koryntian. Następnie, po krótkim wprowadzeniu zakończonym błogosławieństwem ks. Proboszcza, wszyscy goście stanęli do Poloneza, a potem do pamiątkowego zdjęcia. Tańce i zabawy poprowadził niezawodny Wodzirej Miron, który potrafi prowadzić Bal tworząc wspaniałą atmosferę pełną uśmiechu i radości.

Na kanwie zeszłorocznego konkursu wiedzy o parafii, w programie wieczoru znalazł się quiz wiedzy biblijnej pod tytułem: Biblijne Romanse, a trzy osoby, które osiągnęły najlepszy wynik, otrzymały nagrody-upominki. Za przygotowanie pytań do tej zabawy dziękujemy przedstawicielom Kręgu Biblijnego: Magdalenie Konopko i Tomaszowi Soróbce.

W trakcie Balu, dla wyjątkowych małżeństw, w ramach niespodzianki, zostały przyznane nagrody-upominki. Para z najdłuższym stażem małżeńskim otrzymała „Nagrodę dla Wytrwałych”. Małżeństwo z najkrótszym stażem otrzymało „Nagrodę dla Odważnych”. Nagrodę dla „Otwartych na Życie” otrzymało małżeństwo wychowujące najwięcej dzieci. Nagrodę „Największe Drzewo Genealogiczne”, odebrało małżeństwo z największą ilością wnuków, a nagrodę „Przy Nadziei” małżeństwo, które pojawiło się na balu w stanie błogosławionym.

Wyróżnienie „Dobra Dusza Parafii”, przyznawane przez organizatorów i wręczane uroczyście przez księdza Proboszcza, przypadło w tym roku małżeństwu Magdalenie i Jackowi Konopko. Organizatorzy docenili w ten sposób nieocenione zaangażowanie Państwa Konopków w życie parafii na wielu płaszczyznach, serdeczną i szczerą otwartość, niezachwiane i autentyczne świadectwo wiary oraz ich radosne usposobienie.

Również w tym roku, dzięki hojności sponsorów odbyła się runda aukcji. Wśród ofiarodawców znaleźli się: Biskup Maciej Małyga, Katarzyna Sebzda-Sztul, firma G-Tool oraz nasi parafianie: Krystyna J. Banach, Magdalena i Jacek Konopko, Antonina Urbanowicz oraz małżeństwo ze Smolca.

Podziękować należy również pozostałym sponsorom, którzy przyczynili się do sukcesu organizacyjnego wydarzenia: firmie Magnat, firmie Oleofarm, firmie JCM Studio, Piekarni Harnaś, firmie K2 Kosmetyki Samochodowe, firmie Haxe oraz firmie Wisport.

Na liście darczyńców, którym chcemy podziękować, nie może zabraknąć osób, które zadbały o pyszne słodkości balowego menu. Podziękowania płyną do Justyny Antosik, Anny Baczewska, Edyty Berghauzen, Michała Gieysztora, Danuty Płaziuk, Anny Krawczyszyn-Kotwica, Joanny Marszałek, Marzeny Płatek oraz Anny Twardy. Dziękujemy również Pani fotograf Monice Wielgus za piękną i obszerną fotorelację.

Opinie gości wydają się być jednoznaczne, tegoroczny Bal był sukcesem. Goście, w atmosferze pełnej serdeczności i wspólnoty, bawili się wyśmienicie, Wydarzenie, nie tylko dostarczyło rozrywki ale także miało cel charytatywny. Dochód z Balu zostanie przeznaczony na renowację dwóch zabytkowych krzeseł ślubnych z 1908 roku.

Goście balu, mieszkający na terenie Parafii Smolec, mieli zapewniony przez organizatorów transport powrotny, z którego wiele par skorzystało.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyjątkowego wieczoru. „Wiara, nadzieja i miłość” towarzyszyły nam podczas Balu i wspólnie stworzyliśmy piękne wspomnienia. Z niecierpliwością czekamy na kolejny Parafialny Bal Karnawałowy, który, jeśli Bóg pozwoli, odbędzie się za rok.

Bogata fotorelacja z wydarzenia dostępna jest na stronie Facebook.

Patronem medialnym Balu był „Gość Niedzielny” oraz firma „JCMstudio”.

Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy:

Małgorzata i Wojciech Osińscy,

Małgorzata i Mieczysław Trzcińscy, 

Sylwia i Paweł Jadowscy

 

Wersja do druku

Please follow and like us:
Pin Share