sty 1, 2022

Posted in Ogłoszenia parafialne

2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM (02.01.2022)

Dziś zespół muzyczny Laudate Dominum zaprasza wszystkich na koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się o 19.00 po wieczornej Mszy św.

W czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.

W czwartek także wyruszy spod naszego kościoła V Smolecki Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 11.30. Przygotowaliśmy dla Państwa korony, śpiewniki, gazetki, balony, obrazki. Będą królowie jadący na koniach, zostaną odegrane  scenki związane z narodzeniem Jezusa. Bardzo prosimy, aby rodzice pomogli najmłodszym uczestnikom Orszaku przygotować stroje aniołków, pasterzy, królów oraz innych bohaterów jasełek. Na koniec będzie przygotowana grochówka przez naszych strażaków.

W tym dniu także I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

W I piątek miesiąca: Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00.

Odwiedziny chorych w piątek od 09.00.

W następną niedzielę zapraszamy na nieszpory kolędowe do naszego kościoła. Będzie to okazja do wspólnego śpiewu kolęd, więcej niż jednej zwrotki i refrenu. Repertuar dla nas przygotowuje pan organista. Będą do dyspozycji śpiewniki lub teksty z rzutnika. Rozpoczynamy o godz. 17.15.

Kandydatów do bierzmowania I roku zapraszamy na spotkanie do kościoła 9 stycznia o 19:00.

Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka odbędą się w dniach 7-9 stycznia. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest tylko w sobotę od godz. 10.00  do 11.00.

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od jutra. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej parafii. Odwiedziny odbywać się będą od poniedziałku do piątku od 16.00 do 21.00, a w sobotę od 14.00 do 21.00.

Plan na najbliższy tydzień:

Poniedziałek, 03 stycznia: Mokronos: Bzowa, Fiołkowa, Maków, Konwaliowa, Kwiatowa, Róż, Narcyzowa, Azaliowa, Liliowa, Wrocławska, Gwarna

Wtorek, 04 stycznia: Mokronos: Wczasowa, Spacerowa, Świerkowa, Lipowa, Kasztanowa

Środa, 05 stycznia: Mokronos: Sosnowa, Akacjowa, Klonowa, Parocjowa, Jarzębinowa, Jodłowa, Magnoliowa, Topolowa, Jaśminowa, Radosna, Wesoła, Pogodna, Spokojna, Słoneczna

Piątek, 07 stycznia: Rybnica

Sobota: 08 stycznia: Krzeptów: Szafranowa, Imbirowa, Koperkowa, Wrzosowa, Dębowa, Akacjowa, Jarzębinowa, Tymiankowa (w tym Rynek), Ziołowa, Rumiankowa, Szałwiowa, Rozmarynowa, Miętowa, Majerankowa, Kminkowa, Cynamonowa, Lawendowa

INTENCJE MSZALNE:

NIEDZIELA, 02.01 – 2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim
8.00: W int. Panu Bogu wiadomej

10.00: ++Leon w 16 r. śm., Marianna, Stanisław, Tadeusz, Stanisław Helbików, Stanisława (f), Stanisław Tobołów, Czesława (f) Łuczak, Teresa, Bronisław Teodorczykowie

11.30: W int. migrantów o B. i ludzką pomoc dla nich

13.00: Dziękcz. w int. Cezarego Jana w 1 r. ur. o B. bł. …

18.00: +Mirosław Łachacki – od uczestników pogrzebu (2. Msza 17.02 o 18:00)

Poniedziałek, 03.01
8.00: Za dusze w czyśćcu cierpiące

Wtorek, 04.01
18.00: +Józef Fil

Środa, 05.01
18.00: Za dusze czyśćcowe

Czwartek, 06.01 – Uroczystość Objawienia Pańskiego (rok C)
8.00: +Stanisław Kędzierski – od Katarzyny i Tomasza Atłas z rodziny

10.00: +Cecylia Kopera w 6 r. śm. i ++ z rodz. Koperów i Pawlików

11.30: Za parafian
11.30: Dziękcz. w int. Leona w 10 r. ur.

18.00: O światło Ducha Świętego, wierność Panu Bogu, łaskę świętości i opiekę Matki Najświętszej dla kapłanów oraz innych osób konsekrowanych. O liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

Piątek, 07.01
18.00: Wynagrodzenie NSPJ za grzechy świata

Sobota,  08.01 – Uroczystość św. Boże Rodzicielki Maryi
09.00: O życie dla dziecka poczętego zagrożonego aborcją

18.00: +Jadwiga Szlendak

NIEDZIELA, 09.01 – Niedziela Chrztu Pańskiego (rok C)
8.00: +Józef w m-c po śm.

10.00: Dziękcz. w int. Jakuba, Klaudii, Natalii i Tomasza o B. bł.

11.30: ++Rozalia, Andrzej, Adam Cieśliczko
11.30: Dziękcz. w int. Anny i Andrzeja w r. śl. o B. bł., zdrowie, opiekę MB

13.00: Za Piotra z ok r. ur., dziękując za łaski i prosząc P. Jezusa i Maryję o dalszą opiekę

18.00: +Zofia Klauza